Барвінок малий

barvinok

Барвінок малий

(Vinca minor)
могильник, хрещатий барвінок;
барвинок малый

Цвіте у травні
Використовують траву. Заготовляють у травні – червні. Сушать під наметами, на горищах або в сушарках при темп. 40-50С. Сухої сировини виходить 40%. Зберігають у сухих, добре провітрюваваних приміщеннях. Строк придатності – 2 роки. Аптеками не відпускається.

Цілюща дія
У народній медицині використовуют при гіпертонії, мігрені, зубному болі, кровотечі ясен, при неприємному запаху з рота, при хворобах горла, туберкульозі й емфіземі легень, дизентерії, діареї, білях, маткових і кишкових кровотечах, статевій слобкості, неплідності, при екземі та інших шкірних хворобах.

Напар квіток вживається щоб надати шкірі м’якості, еластичності і матовості.

Лікарські форми та застосування
Внутрішньо – настій трави з квітками (20 г сировини варять на малому полум’ї у 250 г горілки) – по 8 крапель уранці і ввечері 4 дні вживають при статевій слабкості (після дводенної перерви лікування повторюють );
настій листя (столова ложка сировини на склянку окропу) по третині склянки тричі на день при гіпертонії;
відвар (30 г трави з квітками на 350 мл окропу) по півсклянки тричі на день при внутрішніх кровотечах; відвар (суміш 4г трави борвінк і 2 г кореня живокосту лікарського на 0,5 л води) по 1 склянці вранці і ввечері при внутрішніх кровотечах.

Зовнішньо – відвар (1 стол. ложка трави на склянку окропу) для обмивання ран, виразок та при дерматиті, що супроводжується свербежем.

Рослина отруйна!

 

поділитися

Share to Google Plus
Останні матеріали:
2leep.com

Залишити коментар

Ви маєте бути авторизовані, щоб розмістити коментар.

Всі права застережено 2009-2012 © Світанкові роси