Джерела словотворення

“Ну що б, здавалося, слова?
Слова та голос – більш нічого,
А серце б’ється – ожива, як їх почує!..
Знать, од Бога і голос той і ті слова ідуть між люди.”
Т.Шевченко

Мова являє собою складний інформаційний аспект феномену України, а саме сигнальну систему, яка забезпечує взаєморозуміння між її носіями». Отже, мова є основним засобом згуртування етносу, його розвитку і, зрештою, його самоусвідомлення як нації. Разом з тим мова це система слів. А “слово було на початку і слово було Богом”. Цей аспект слова, поряд з інформаційним, живе й досі, на жаль, не для кожного.
У грецькій мові відповідний термін “логос” позначає як слово, так і розум, і Боготворця. Цей містичний аспект слова дає змогу здійснити й іншу, не менш важливу, ніж взаєморозуміння, функцію мови, функцію – самопізнання, пізнання світу, пізнання Бога. У тісній взаємодії з іншими факторами словотворення мова формує національний менталітет, національну культуру і духовність нації. В процесі безперервної взаємодії своїх елементів протягом віків мова розвивається, збагачується, видозмінює значення слів, однак її загальна структура зберігає свої особливості.
Основний словниковий склад української мови, як писав наш Кобзар, “йде від Бога”, від його імен та імен його аспектів і атрибутів. Іде з такої глибини тисячоліть, до якої не завжди досягає наше знання історії. Обсяги розділу не дають змоги проаналізувати весь основний словниковий склад, однак ми розглянемо достатньо слів, щоб склалось уявлення про закономірності словотворення в нашій мові.

“Джерела словотворення”
Автор Олексій Братко-Кутинський

  ДЖЕРЕЛА СЛОВОТВОРЕННЯ (40.5 KiB, зкачали разів: 1,133 )

 

УВАГА!
“Книгосхов”, з розміщеними у ньому електронними версіями книг, створено ВИКЛЮЧНО ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ з цими книгами тільки на локальному комп’ютері!
Викачавши файл, ви берете на себе повну відповідальність за його подальше використання і поширення.
Починаючи завантаження, ви підтверджуєте свою згоду з цими твердженнями!
Реалізація електронних книг у будь-яких інтернет-магазинах чи на CD(DVD) дисках з метою отримання прибутку, незаконна і заборонена!
З питань придбання друкарських або електронних версій книг звертайтеся безпосередньо до законних видавців, їх представників, або у відповідні організації торгівлі!

поділитися

Share to Google Plus
Останні матеріали:
2leep.com

Залишити коментар

Ви маєте бути авторизовані, щоб розмістити коментар.

Всі права застережено 2009-2012 © Світанкові роси