Горицвіт весняний

goricvit3

Горицвіт весняний
(Adonis vernalis)
мак, купавник, польовий кріп, стародубка, чорногірка;
 горицвет весенний

Цвіте у квітні-травні
З лікувальною метою використовують траву, яку заготовляють від початку цвітіння рослини і до осипання плодів, тобто з травня до початку липня.
Найкращою є сировина, зібрана під час цвітіння рослини. Рослину зрізують на висоті 5-10 см від землі, вилучають побурілі частини і сушать. Строк придатності – до 1 року. Аптеки сировину не відпускають.
Цілюща дія
Горицвіт має кардіотонічну дяю, уповільнює ритм серця, подовжує діастолу, посилює систолу, збільшує ударний об’єм крові, повільно гальмує внутрішньосерцеву провідніть.
Препарати горицвіту показані при серцевій недостатності, яка супроводиться порушенням провідності.
Горицвіт застосовується при функціональних неврозах серця, вегетодистонії, інфекційних захворювннях, що проходять з ослабленням серцевої діяльності, при нервово-психічних зворобах, наркових захворювань з явищами недостатності серцево-судинної системи та при гострих приступах глаукоми.
Горицвіт – давній народний засіб лікування серцевих і ниркових захворювань. Його використовують при набряках серцевого походження, як заспокійливий засіб при судомі, кашлі, особливо при коклюші, як болетамувальний засіб – при ревматичних болях у суглобах і м’язах. Горицвіт застосовували і при емфіземі, запаленні й туберкульозі легень, при лихоманці, воджянці, жовтусі, тифі, грипі й скарлатині, а у вигляді присипок – при пораненнях.
Лікарські форми і застосування
ВНУТРІШНЬО – настій трави (4-10 г трави на 200 мл окропу) 3-5 раз на день по 1 стол. ложці дорослим і по половині – одній чайній або десертній ложці дітям;
одну стол. ложку суміші трави горицвіту (10 гкореневища валеріани лікарської (20 г), трави собачої кропиви п’ятилопатевої (30 г) і листя меліси лікарської (40 г) настоюють 10 хв на склянці окропу і п’ють по 1/4 склянки вранці і ввечері при неврозах серця;
1 стол. ложку суміші трави горицвіту (40 г), листя мучниці звичайної (50 г), бруньок берези пухнастої (30 г) і трави хвоща польового(20 г) заливають 1 склянкою окропу, парять у духовці 2 години, кип’ятять на малому вогні 5-10 хв і п’ють щодня по 1 стол. ложці при набряках ниркового походження, дотримуючись безсольної дієти, постільного режиму і приймаючи через день теплі ванни.

*

Препарати НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ призначати хворим на виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастрит і ентероколіт. При вживанні їх можуть виникнути диспепсичні явища. Зважаючи на те, що гориціт весняний – сильнодіючий засіб, вживати його треба під контролем лікаря.

поділитися

Share to Google Plus
Останні матеріали:
2leep.com

Залишити коментар

Ви маєте бути авторизовані, щоб розмістити коментар.

Всі права застережено 2009-2012 © Світанкові роси