Мудри. Енергія на кінчиках пальців

animation_mudra

Чимало традицій розглядають пальці людини, як провідники енергетичних меридіанів в тілі людини. Кожна частина, кожна фаланга «відповідає» за поведінку певного органу людського організму, за його енергетичну структуру.
Дізнавшись, як впливає на Вас те чи інше положення Ваших рук, можна суттєво полегшити собі життя та гармонізувати його. Можна діяти по натхненню, але чи не краще свідомо коригувати власне самопочуття.

Будь-яка людина має можливість допомогти хворому і допомогти собі. Аюрведичні практики дають таку можливість за допомогою так званих «МУДР». Необхідно пам’ятати, що для ефективного спрацювання потрібної мудри необхідні особливі умови, а не просто механічне складання пальців тим чи іншим способом. Головною умовою є любов, любов до хворого, любов до себе, любов до всього живого. Якщо ви будете використовувати мудри у потоці любови, знайте, це завжди дасть бажаний лікувальний ефект.

Мудри – це положення пальців рук, які створюють енергетичні конфігурації, котрі впливають на Вас певним способом.  На санскриті мудра – це особливе положення рук, яке є визначеним канонами. Є сотні різних комбінацій, але людям без підготовки можна застосовувати лише окремі мудри. Кожна мудра діє інформаційно, поповнюючи енергією саме ті органи чи системи організму, які містять чи з якими пов’язані причини наших захворювань.

Нами розглядається 24 мудри ( інформація Центру Народної медицини «Сантана» м.Мінськ, Білорусь) і в усіх варіантах, як можна побачити, великий палець руки з’єднується з іншими пальцями. Що твориться при цьому, пояснюємо нижче:

1. З’єднуючи кінці великого та вказівного пальців – вивільняємо енергію у каналах перикарду, «3-х обігрівачів» та серця, та концентруємо енергію у каналах товстого кишечника та легень
2. З’єднуючи кінці великого та середнього пальців – вивільняємо енергію у каналах товстого кишечника, «3-х обігрівачів» та серця, та концентруємо енергію у каналах легенів та перикарду.
3. З’єднуючи кінці великого та серцевого (безіменного) пальців – вивільняємо енергію у каналах товстого кишечника, перикарду та серця, та концентруємо енергію у каналах легенів та «3-х обігрівачів»
4. З’єднуючи кінці великого пальця та мізинця – вивільняємо енергію у каналах товстого кишечника, «3-х обігрівачів» та перикарду, та концентруємо енергію у каналах легенів та серця.
5. Всі пальці розкриті – енергія вивільняється з усіх каналів.
6. Всі пальці стиснуті – енергія концентрується в усіх каналах.
7. Зігнутий вказівний палець – регулюється енергія у серці, легенях та товстому кишечнику.
Для власного оздоровлення мудри мають виконуватися щоденно, обома руками по 5, 10, 15 хвилин за три-чотири рази, набираючи до 45 хвилин на день.
Нижче наведено зображення мудр з Аюрведичними назвами, та назвами, що відповідають іменам Відо-Вістичного Православ’я.
 
 

Мудра “Енергія” (СИМАРГЛ)
Показання – виконання цієї мудри забезпечує протибольовий ефект, а також виведення з організму різних отрут та шлаків. Ця мудра лікує захворювання хребта, систем сечовиділення та статевої..
Методика виконання: подушечки середнього, серцевого та великого пальців з’єднуємо разом, інші пальці вільно випрямлені.
За Відами потік енергії називається праною. Сконцентрована та направлена енергія може творити чудеса як зцілення, так і руйнування. Полярність енергії – є основою руху та життя.

 
 

Мудра «Раковина» (ЯВ)
Показання – Захворювання горла, гортані, охриплості голосу. Виконуючи цю мудру, підсилюється голос, тому її рекомендують виконувати співакам, артистам, учителям, промовцям..
Методика виконання: дві з’єднані руки зображають раковину. Чотири пальці правої руки обіймають великий палець лівої. Великий палець правої руки торкається подушечки середнього пальця лівої руки.

 
 

Мудра «Корова» (ПРАВ)
Показання – ревматичні болі, радикулітні болі, захворювання суглобів.мудри
Методика виконання : мізинець лівої руки торкається серцевого пальця правої руки; мізинець правої руки торкається серцевого пальця лівої руки. Одночасно з’єднуємо середній палець правої руки з вказівним пальцем лівої руки, а середній палець лівої руки з вказівним пальцем правої руки. Великі пальці розставлені.

 
 

Мудра «Знання» (ХОРС)
мудриПоказання – безсоння, сонливість, високий кров’яний тиск. Ця мудра відроджує нас, знімає емоційне напруження та депресію. Багато мислителів, філософів та вчених використовують цю мудру.
Методика виконання: вказівний палець легко з’єднується з подушечкою великого пальця, всі інші пальці випрямлені і не напружені.

 
 

Мудра «Небо» (НАВ)
мудриПоказання – захворювання вух, зниження чутливості. Використання мудри Нав в деяких випадках призводить до дуже швидкого покращення чутливості вух. Довготермінові заняття призводять до повного одужання.
Методика Виконання: середній палець згинаємо так, щоб він подушечкою торкався кореня великого пальця, а великим пальцем притискаємо зігнутий середній. Решта пальців випрямлені і не напружені.

 
 

Мудра «Вітер» (СТРИБОГ)
мудриПоказання – ревматизм, радикуліт, тремтіння рук, шиї,голови. Виконуючи цю мудру, вже за кілька годин можна відчути значне покращення стану здоров’я. В разі хронічного захворювання, цю мудру виконують по черзі з мудрою «Життя» (РОД).
Методика виконання: вказівний палець кладемо так, щоб він подушечкою діставав корінь великого пальця. Великим пальцем треба потроху притримувати вказівний, а всі інші пальці випрямлені і не напружені.

 
 

Мудра «Піднімаюча» (ЯРИЛО)
мудриПоказання – всі простудні захворювання, захворювання горла, запалення легенів, кашель, нежить, гайморит. Виконання цієї мудри мобілізує захисні сили організму, підвищує імунітет і приводить до повного одужання. Необхідно зауважити – дуже тривале та часте використання цієї мудри може викликати апатію і навіть летаргію, будьте уважні..
Методика виконання: обидві долоні з’єднати разом, пальці перехрещені між собою. Великий палець однієї руки відставлений і охоплений вказівним та великим пальцем другої руки.

 
 

Мудра «Рятуюча Життя» (ЛЕЛЯ) або перша допомога
Показання – біль у серці, серцевий напад, дискомфорт у ділянці серця,мудри інфаркт міокарда. В разі виникнення зазначених проблем необхідно терміново почати виконувати цю мудру обома руками. Полегшення має відбутися відразу, дію можна назвати аналогічним використанню нітрогліцерину.
Методика виконання:вказівний палець згинаємо таки чином, щоб він торкнувся подушечкою кінцевої фаланги основи великого пальця. Одночасно складаємо подушечками середній, серцевий та великий палець, мізинець залишається випрямленим.Запам’ятайте – цю мудру має знати кожен! – своєчасне її виконання може врятувати життя вам та вашим рідним.
 
 
Мудра «Життя» (РОД)
мудриПоказання – швидка втома, безсилля, порушення зору. Ця мудра покращує гостроту зору, лікує хвороби очей. Саме з цією мудрою зображують Ісуса на іконах «той хто має очі – побачить…»
Методика виконання: подушечки серцевого, мізинця та великого пальців з’єднані разом, а ті що залишилася, вільно випрямлені. Бажано виконувати обома руками одночасно. Виконання цієї мудри вирівнює енергетичний потенціал всього організму, підсилює його життєві сили, підвищує здатність до роботи, витривалість та самопочуття.

 
 

Мудра «Земля» (МОКОША)
мудриПоказання – пригнічений психофізичний стан, стрес, психічна слабкість. Виконання цієї мудри покращує об’єктивну оцінку власної особистості, довіру до себе, а також виконує захист від негативних зовнішніх впливів.
Методика виконання: серцевий та великий пальці з’єднуються подушечками з невеликим притиском. Інші пальці вільно випрямлені. Виконується обома руками.

 
 

Мудра «Вода» (КУПАЙЛА)
мудриПоказання – при надлишку води, мокроти чи слизу в легенях та шлунку (підвищене утворення слизу при запаленнях) і т.д. Виконання цієї мудри також рекомендується в разі виникнення колік, надування живота.
Методика виконання: мізинець правої руки відгинаємо таким чином, щоб він торкався кореня великого пальця, яким легенько притискаємо мізинець. Лівою рукою охоплюємо праву руку знизу, при цьому великий палець лівої руки кладеться на великий палець правої руки.

 
 

Мудра «Вікно Мудрості» (ВІЙ)
мудриПоказання – порушення кровообігу мозку, склероз судин головного мозку.
Методика виконання: серцевий палець правої руки притискуємо першою фалангою великого пальця цієї ж руки. Аналогічно складаємо пальці лівої руки, інші пальці вільно відставлені. Ця мудра відкриває життєво важливі центри.

 
 

Мудра «Храм Дракона» (РАДОГОЩ)
мудриПоказання – ішемічна хвороба серця, дискомфорт у ділянці серця,мудри аритмія. Ця мудра сприяє спокою та концентрації енергії та думок..
Методика виконання: середні пальці обох рук згинаються і притискуються до внутрішніх поверхонь долонь. Інші однойменні пальці лівої та правої рук з’єднуються у випрямленому стані. При цьому, вказівний та серцевий пальці з’єднуються між собою над зігнутими середніми пальцями. Вказівний та серцевий пальці символізують дах «храму», великі пальці – голову, а мізинці – хвіст Дракону.

 
 

Мудра «Три Колони Космосу» (ТРОЯН)
мудриПоказання – порушення обмінних процесів, зниження імунітету, оновлення сил.
Методика виконання: середній та серцевий пальці правої руки кладуть на однойменні пальці лівої руки. Мізинець лівої руки кладуть біля кореня тильної поверхні середнього та серцевого пальців правої руки, потім все фіксується мізинцем правої руки. Кінцева фаланга вказівного пальця правої руки затискається між великим та вказівним пальцями лівої руки.

 
 

Мудра «Сходи Небесного Храму» (КОСТРУБА)
мудриПоказання – психічні розлади, депресія. Виконання цієї мудри покращує настрій знімає депресивний стан..
Методика виконання: кінці пальців лівої руки затискаються між кінцями пальців правої руки (пальці правої руки завжди знизу). Мізинці обох рук завжди вільні, випрямлені та повернуті доверху. «Перетин шляхів та доль» – це основа взаємовідношень.

 
 

Мудра «Черепаха» (ЛАДА)
мудриПоказання – астенія, перевтомлення, порушення функцій серцево-мудрисудинної системи.
Методика виконання: пальці правої руки переплітаються з пальцями лівої руки. Великіпальці обох рук з’єднуються між собою, створюючи голову черепахи.

 
 

Мудра «Зуб Дракона» (СВІТОВИД)
мудриПоказання – в оазі сплутаної свідомості, порушення координації рухів, стреси, та емоційна нестабільність.
Методика виконання: великі пальці обох рук притиснуті до внутрішньої поверхні долоні. Третій, четвертий та п’ятий пальці зігнуті та притиснуті до долоні. Вказівні пальці обох рук стоять прямо та доверху. У Відах «Зуб Дракона» символізує потужність та силу.. Виконуючи мудру «Зуб Дракону», людина ніби отримує ці якості, підвищує свою духовність та свідомість.

 
 

Мудра «Чаша дев’яти коштовностей» (ВЕЛЕС)
мудриПоказання – погане травлення шлунку, застійні явища в організмі..
Методика виконання: чотири пальці лівої руки підтримують знизу і охоплюють однойменні пальці правої руки. Великі пальці обох рук вільно відставлені трохи назовні, імітуючи чашу. За Відами «дев’ять коштовностей» символізують багатство життя. З дев’яти коштовностей складається тіло, розум, свідомість людини та оточуючий світ. Наповнена чаша символізує благополуччя та достаток.

 
 

Мудра «Шапка Шак’я-Муні»
мудриПоказання - позбутися депресії, допомогти при судинній патології мудриголовного мозку.
Методика виконання: мізинець, серцевий та вказівний пальці правої руки в зігнутому положенні з’єднуються з аналогічними пальцями лівої руки. Середні пальці обох рук з’єднані та випрямлені. Великі пальці зімкнені разом боковими поверхнями.

 
 

Мудра «Голова Дракона» (ЖЕЛЯ)
мудриПоказання – під час захворювань вітру – хвороби легенів, верхніх мудридихальних шляхів та носоглотки.
Методика виконання: середній палець правої руки охоплює та притискає кінцеву фалангу вказівного пальця тієї ж руки. Аналогічну комбінацію виконують з пальцями лівої руки. Великі пальці обох рук з’єднуються між собою боковими поверхнями. Інші пальці перехрещені між собою.
Використовуйте цю мудру як для профілактики простудних захворювань, так і в разі захворювання. Навчіть своїх дітей виконувати цю мудру.

 
 

Мудра «Морський Гребінець» (СЛАВ)
мудриПоказання – відсутність апетиту, астенія, худорба, порушення функцій травлення.
Методика виконання: великі пальці обох рук торкаються одна одну своїми боковими поверхнями. Решта пальців схрещені таким чином, що опиняються всередині обох долонь.

 
 
Мудра «Стріла Індри» (ПЕРУН)
мудриПоказання – серцево-судинна патологія, гіпертонія з недостатнім мудрикровообігом та кровопостачанням.
Методика виконаня: великі пальці обох рук з’єднані своїми боковими поверхнями. Вказівні пальці випрямлені і також з’єднані між собою.
Виконання цієї мудри концентрує зцілюючи енергію каналів і направляє її подумки для нормалізації судинних порушень.

 
 

Мудра «Щит Воїна» (БЕРЕГИНЯ)
мудриПоказання – негативний вплив чужої енергії. Якщо ви не є захищеними вашою духовністю, то ці впливи можуть бути досить важкими та серйозними. Ця мудра охороняє вас у таких ситуаціях.
Методика виконання: долоня лівої руки випрямлена, великий палець є притиснутим до долоні. Пальці лівої руки зібрані, затиснуті у улак і упираються у тильну поверхню лівої руки.
Щит – захист життя, здоров’я, достатку, благоденства.

 
 

Мудра «Буяючий Лотос» (МАРА)
мудриПоказання – захворювання жіночої статевої сфери (запалювальні процеси), шлунка, жовчного міхура, кишечника, матки.
Методика виконання: великі пальці обюох рук з’єднані, вказівні пальці випрямлені і з’єднані кінцевими фалангами. Середні пальці з’єднані між собою. Серцеві пальці та мізинці обох рук перехрещені один з одним і лежать на коренях середніх пальців.

 
 
Мудра «Флейта Майтрейї» (ТАНЯ)
мудриПоказання – лікування захворювання дихальних шляхів, легень; а також ліквідувати стан суму та смутку.
Методика виконання: великі пальці обох рук з’єднані між собою. Вказівний палець лівої руки лежить на корені вказівного пальця правої руки. Середній палець правої руки розташовується на середньому і мізинцю лівої руки. Серцевий палець лівої руки під середнім і серцевим пальцем правої руки. Мізинець правої руки розміщений на кінцевій фаланзі середнього пальця лівої руки. Мізинець лівої руки лежить на середньому та серцевому пальці правої руки і закріплюється середнім пальцем правої руки, який лежить на ньому.

 
 
Виконуючи необхідні мудри, Ви можете покращити своє здоров’я, пробудити свої духовні сили, однак пам’ятайте – мудри не є панацеєю. Якщо продовжувати битися головою об стіну, то гіпс не врятує від чергового струсу мозку. Розвивайтеся, вдосконалюйтеся і беріть на озброєння необхідну Вам для цього інформацію… …
 
 

.

поділитися

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex
Останні матеріали:
2leep.com

Залишити коментар

Ви маєте бути авторизовані, щоб розмістити коментар.

Всі права застережено 2009-2012 © Світанкові роси