Зодії та тотеми

Одвічною проблемою будь-якого календаря є те, що число діб в астрономічному календарі не ціле, а дробове. Місяць складається з 29,53059 доби. Помноживши це число на 12 місяців, отримаємо 354,36706 доби за рік. Але ж астрономічний рік має 365 днів. Куди ж подіти цю різницю? Відомо, шо певний час в Україні існували 13-місячні роки, які чергувалися з 12-місячними.
У 13-місячному році праукраїнців був ще знак Змієносця, в який Сонце входить 30 листопала і виходить 18 грудня, а далі перебуває у сузір'ї Стрільця. Слід зауважити, що сучасний поділ екліптики на 12 знаків є досить умовним: кожному місяцю відведено 30'' річного кола. Хоча межі впливу кожного сузір'я зовсім не однакові: наприклад, Скорпіон має найменший час впливу (8 днів), а Діва - найбільший (44 дні). Крім того, частина сузір'я Скорпіона розміщена майже паралельно сузір'ю Змієносця. Чи не тому серед людей, народжених під сузір'ям Скорпіона, існує найбільша різноманітність типів і характерів: від жорстоких, хижих до вразливих і беззахисних або закомплексованих осіб, які нібито самі себе "жалять своєю ж отрутою".
Час перебування Сонця в зодіакальних сузір'ях не відповідає прийнятому в астрології поділу року на 12 рівних місяців, тому поруч з українськими народними назвами Зодіаку подаємо також астрономічні періоди перебування Сонця у цих сузір'ях.
Овен — українські народні назви Apec, Варан, Скоп: 18 квітня-14 травня (26 днів).
Тілець - Бик, Тур, Волос, Волосожар, Стожари, Квочка, Квочка з курчатами, Курочка, Баби, Баби-звізди: 14 травня - 21 червня (38 днів).
Близнюки - Рожаниці, Близнята: 21 червня - 20 липня (29 днів)
Рак - Рак: 20 липня - 11 серпня (22 дні).
Лев - Лев: 11 серпня - 17 вересня (37 днів).
Діва - Діва, Панна, Діва-Лілея, Крилата Діва: 17 вересня - 30 жовтня (44 дні).
Терези - Ваги, Волопас, Дівка воду несе: 31 жовтня - 22 листопада (23 дні).
Скорпіон - Скорпіон, Ведмідь, Ведмелюк, Змієносець: 22 листопада — 30 листопада (8 днів).
Змієносець (13-й знак) - Змія, Змієносець, Скорпіон: 30 листопада — 18 грудня (18 днів).
Стрілець - Стрибог. Стрілець, Перун: 18 грудня — 19 січня (32 дні).
Козеріг — Коза, Пан, Хрест: 19 січня — 16 лютого (27 днів).
Водолій — Мокоша, Водник, Водяник: 16 лютого — 12 березня (24 дні).
Риба - Риба, Рибала: 12 березня — 18 квітня (37 днів).

Наші Пращури, користуючись давніми календарями, пов'язували виконання тих чи інших господарських робіт, вживання конкретних ліків із певними знаками Зодіаку. Тому стародавні назви допоможуть із часом зрозуміти стародавні календарі та пов'язані з ними справи.
У кожній місцевості, вірогідно, існували свої народні назви Зодії. Зодіак у житті стародавніх мешканців нашої землі займав значно більші- місця, ніж це вважалося досі. Адже археологи підтверджують це знахідками із "ображенням різних знаків Зодії"  (повністю стаття про давнє дітосчислення тут ).

ЗОРОАСТРІЙСЬКИЙ ГОРОСКОП Авестійська (зороастрійська) астрологічна система – родоначальниця усіх наступних течій і напрямків астрології. Вона більш близька і зрозуміла для нашого народу, ніж спрощена, розрекламована й популяризована, як нині все східне, все китайське, її наступниця – східна система. Календарний цикл – 32 роки, кожен рік має певний символ, пов'язаний з однією із тварин, тотемом. З ним уособлюється певна символіка і властивості, які людині, що народилася у даний рік, потрібно в собі виховати. Кожному тотему протистоїть свій анти тотем, який попереджає про спокуси, вготовані людям даного року народження. Тотем року народження підказує, що і як потрібно робити, аби стати достойним харизми. Потурання своїм порокам і недолікам призводить до того, що й у зовнішності людини проявляються риси антитотему – це початок деградації особистості. Чим ви ближче до образу свого тотему, тим більше шансів знайти вищий захист від проявів зла. В арійському календарі рік починається з 21 березня, коли Сонце входить в Овен. Люди, які народилися у лютому-березні (до 20 березня), потрапляють під вплив тотемів минулого і наступного років.


  Пропоную Вам швидку форму визначення Вашого знаку зодії та тотему Зороастрійського року. Хочу попередити, що у визначенні знаку зодіаку помилки немає - дана форма налаштована відповідно до астрономічних періодів перебування Сонця у сузір'ях (про що була мова вище).

Рік

Місяць

День
Знак Зодії:

Зороастрійський тотем:


!Натисніть на картинку Вашого тотему, щоб відкрити сторінку з його описом!

ЧЕРЕПАХА СОРОКА БІЛКА КРУК   ПІВЕНЬ  ТУР БОРСУК ВЕРБЛЮД   їжак ЛАНЬ СЛОН КІНЬ ГЕПАРД ПАВА ЛЕБІДЬ РИСЬ   ВІСЛЮК ВЕДМІДЬ ОРЕЛ ЛИСИЦЯ   ДЕЛЬФІН ВЕПР СОВА СОКІЛ ОЛЕНЬ БАРАН МАНГУСТ ВОВК   ЛЕЛЕКА ПАВУК ЗМІЯ БОБЕР


 

поділитися

Share to Google Plus
Всі права застережено 2009-2012 © Світанкові роси